ÜLEMINEKUAASTATE VAEVUSED

 

Üleminekuaastatel esinevad naistel sageli sellised vaevused nagu kuuma- ja higistamisood, närvilisus ning unetus, aga ka südamekloppimine ja peavalud. Selle põhjuseks on vähenenud naissuguhormoonide tootmine organismis ja hormonaalse tasaalu häired.

Üks võimalus leevendada halba enesetunnet on kasutada soja või punase ristiku preparaate, mis sisaldavad taimeseid östrogeenisarnaseid aineid - isoflavoone.  Sealjuures ristikuekstrakt (Menoflavon) sisaldab rohkem erinevaid organismile vajalikke taimseid östrogeene kui soja.

Soja on apteegis saadaval nii soja-jahuna, millest tuleb valmistada jook (Femisoja) kui ka tablettidena (Bonette). Osadele toodetele (Femikalk, Osteostop) on isoflavonoididele täiendavalt lisatud erinevates kombinatsioonides Ca, D-vitamiini ja muid organismile omaseid mikroelemente, mis aitavad vältida ka  luuhõrenemist, mis kliimaksiga paratamatult kaasneb.

Veel on postmenopausis naiste jaoks olemas spetsiaalsed polüvitamiinid, neist Menoflamin sisaldab ka piisava annuse soja-isoflavoone.

Teine võimalus on kasutada loodustooteid, mis mõjutades organismi, aitavad taastada loomulikku hormonaalset tasakaalu (Mammoleptin, Cimicifuga taimeekstrakti sisaldavad Klimadynon ja Klimadeton)

Menopausieelseid vaevusi vähendav toime on  ka kuningakepiõlil. Kuningakepiõli sisaldab GLA-d (gamma-linoleenhapet), mis on vajalik inimese hormonaalsüsteemi normaalseks tööks ning muuhulgas parandab naha elastsust ja vähendab selle kuivust. (Maxiglandin, Femiglandin).

 

Lisaks on veel hulk tooteid, mis pole küll mõeldud otseselt klimakteeriliste vaevuste leevendamiseks, aga mille tarvitamine annab keskealiele inimestele lisaenergiat.

Kuna valik on lai ja preparaate saab omavahel ka kombineerida, on kõige lihtsam apteegis kohapeal just teile sobivaim variant välja selgitada.